Home ΑΡΧΙΚΗ ΝΕΑΝΙΔΩΝ Β’ΟΜΙΛΟΣ: Κάδμος-ΓΑΣ Άμφισσας 48-50 (Photo Album)

ΝΕΑΝΙΔΩΝ Β’ΟΜΙΛΟΣ: Κάδμος-ΓΑΣ Άμφισσας 48-50 (Photo Album)

0

Μετά από ένα πραγματικά όμορφο αγώνα μπάσκετ, που κράτησε το ενδιαφέρον των φιλάθλων που το παρακολούθησαν μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο ο Κάδμος έχασε την τελευταία επίθεση και το παιχνίδι από τον ΓΑΣ Άμφισσας στο ντέρμπι της κατηγορίας νεανίδων. Οι φιλοξενούμενες πήραν τη νίκη με 48-50 εξασφαλίζοντας την 1η θέση στο B’ όμιλο!

Το παιχνίδι είχε πολλές διακυμάνσεις στο σκορ, με τον ΓΑΣ Άμφισσας να ξεφεύγει στο ημίχρονο με 22-31 αλλά τον Κάδμο να επιστρέφει και να προσπερνάει στο 30′ με 40-37!

Στο τέλος ο ΓΑΣ Άμφισσας κατάφερε να πάρει τη νίκη σε ένα ντέρμπι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Η Μπάτσαρη με εύστοχο τρίποντο έβαλε μπροστά στο σκορ τον Κάδμο με 48-46, η Ξενοκώστα με βολές ισοφάρισε σε 48-48, οι γηπεδούχες έχασαν την επίθεση και η Υφαντή με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ διαμόρφωσε το τελικό 48-50 υπέρ του ΓΑΣ Άμφισσας, καθώς στην τελευταία επίθεση του Κάδμου αστόχησε η Ι. Μπόβαλη.

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Καπάνταης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-13, 22-31, 40-37, 48-50.

ΚΑΔΜΟΣ (Παπαδάκης): Νίκα 2, Τσομπανοπούλου 4, Βενιζέλου, Σκούμα, Φίλη, Γεωργούση, Μπόβαλη Ε. 10, Μιλλεούνη 8, Καλπούζου 2, Μπάτσαρη 13 (2), Γιαννάκη, Μπόβαλη Ι. 9.

ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Φαρόπουλος): Λίβα 11 (1), Τσαρούχα, Τσικνή 2, Καραηλιά 10, Σγουρομάλλη 6, Καραγιάννη Μ.Β., Υφαντή 9, Ξενοκώστα 12, Ξεπλάτη, Αναγνωστοπούλου.