Home ΑΡΧΙΚΗ ΑΓΕ Χαλκίδας – Ε.Σ. Κάδμος 46-52

ΑΓΕ Χαλκίδας – Ε.Σ. Κάδμος 46-52

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ)

0

Ο Κάδμος ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι των εφήβων, κερδίζοντας το βράδυ της Παρασκευής στο κλειστό Κανήθου την ΑΓΕ Χαλκίδας με 46-52, εξασφαλίζοντας σε μεγάλο βαθμό την πρώτη θέση και την πρόκριση στους ”4” της κατηγορίας.

Ο Κάδμος ήταν καλύτερος στην πρώτη περίοδο και προηγήθηκε με 11-20. Η ΑΓΕ Χαλκίδας ισορρόπησε στη συνέχεια μειώνοντας στο ημίχρονο σε 23-27 ενώ στο 30′ πέρασε μπροστά στο σκορ με 37-35.

Στο τελευταίο και καθοριστικό 10λεπτο ο Κάδμος με πρωταγωνιστές στην επίθεση τους Ευαγγελίου και Θεοδώρου που πέτυχαν μεγάλα σουτ από την περιφέρεια προσπέρασε στο σκορ με 41-48 στο 4:30 για το τέλος και διατηρώντας το υπέρ του προβάδισμα έφτασε στην εκτός έδρας νίκη με 46-52.

Από την ΑΓΕΧ οι Μάρκου και Μίσχος ήταν οι πρώτοι σκόρερς, ενώ από τον Κάδμο οι Τούτουζας, Μπότσης, Ευαγγελίου.

Διαιτητές: Ντάνος-Γερονικολός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-20, 23-27, 37-35, 46-52.

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Βελισσαράκος-Πανούσης): Βλάχος, Γεράκης, Καρκαλής 1, Χατζησωτηρίου 6, Μάρκου 15 (1), Κούτρας Ρ. 10, Μίσχος 12 (1), Κούτρας Α., Κικίδης, Σμπρίνης, Κοφίτσας, Κούτρας Π. 2.

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου-Δεφίγγος): Σκούμας 3 (1), Θεοδώρου 8 (2), Αναστασίου Δ., Ευαγγελίου Γιουργκ. 10 (2), Μπόγρης 7 (1), Ευαγγελίου Γ., Λυμπερίου, Αναστασίου Δ.Μ., Τούτουζας 12, Καρανάσιος, Μελετίου 2, Μπότσης 10.

Για το πρωτάθλημα εφήβων και στο εξ αναβολής ντέρμπι της 1ης αγωνιστικής της β’ φάσης, η ΑΓΕ Χαλκίδας υποδέχθηκε τον Κάδμο και ο Γιάννης Δαλιάνης μας μεταφέρει το photo album του αγώνα.