Με νίκη συνέχισε ο Κάδμος στη β’ φάση του πρωταθλήματος εφήβων επικρατώντας στη Θήβα του Λοκρού με 77-64.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα και προηγήθηκαν με 19-12 στο 10′ με τη διαφορά να παραμένει στα ίδια επίπεδα και στο ημίχρονο (36-29).

Ο Κάδμος με επιμέρους σκορ 25-11 στο γ’ δεκάλεπτο προηγήθηκε με 61-40 στο 30′, καθαρίζοντας ουσιαστικά την υπόθεση νίκη, για να επικρατήσει με το τελικό 77-64.

Για τους νικητές οι Σκούμας, Θεοδώρου και Αναστασίου σημείωσαν 25, 22 και 17 πόντους αντίστοιχα, ενώ για τον Λοκρό, οι Ζότο, Ανέστης και Ξηρογιάννης πέτυχαν 25, 24 και 15 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Τσάλας Ι.-Γκογκορώσης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-12, 36-29, 61-40, 77-64.

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου-Δεφίγγος): Σκούμας 25 (3), Θεοδώρου 22 (4), Αναστασίου 17 (3), Θανάσαινας, Μπόγρης 6, Κόλλιας, Γιαννακός 2, Αξιώτης 2, Λώλος 3, Μπάκας, Αρβανίτης.

ΛΟΚΡΟΣ (Τσαλανίκας): Βαγγελτζίκης, Ζότο 25, Ανέστης 24 (4), Μαυρογιάννης, Γκριτζάπης, Ξηρογιάννης 15 (3), Παπαγεωργίου.

πηγή: stereabasket.gr