Ο Κάδμος πάτησε και πάλι στην κορυφή της βαθμολογίας, κερδίζοντας στο εξ αναβολής αγώνα που έγινε την Τετάρτη στη Θήβα τον Τελεθριακό με 82-63.

Οι γηπεδούχοι, με τους οποίους αγωνίστηκε για πρώτη φορά ο Καζάνας αλλά που έπαιξαν χωρίς τον Γκρινιάρη, καθάρισαν τον αγώνα στο β’ ημίχρονο απέναντι σε ένα πολύ καλό Τελεθριακό που ήταν ανταγωνιστικός στο πρώτο μέρος.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν πολύ καλά τον αγώνα και προηγήθηκαν με νταμπλ σκορ στο 10′ (10-20).

Στη συνέχεια ο Κάδμος ισορρόπησε με το ημίχρονο να τελειώνει με 33-32.

Στη γ’ περίοδο ο Κάδμος πίεσε και έτρεξε το παιχνίδι του για να ξεφύγει με 61-49 και να επικρατήσει τελικά με 82-63.

Διαιτητές: Ντάνος-Χατζής.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-20, 33-32, 61-49, 82-63.

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου): Πανταζής 22 (1), Καζάνας 20 (2), Σκούμας 3 (1), Δουρούκης 6 (1), Αναστασίου 6, Σταθόπουλος 5, Μπεκρής 4, Πολιτόπουλος 14 (1), Λώλος, Θεοδώρου 2, Νικολάου.

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Φώτου): Σεϊντίνι 8, Αντωνόπουλος 5, Κολοβός 13, Τσιτούμης, Παπανικολάου 4, Σαμπάνης 2, Λούκας 7 (1), Μαρούλας 7 (1), Ματάκιας 2, Νέστορας 15.

Πηγή άρθρου: stereabasket.gr