Ο Κάδμος επέστρεψε στις επιτυχίες κερδίζοντας τον Λοκρό με 76-57 πιάνοντας καλή απόδοση στο πρώτο ημίχρονο, όταν και πήρε διαφορά ασφαλείας στο σκορ, εξασφαλίζοντας τη νίκη από νωρίς!

Ο Λοκρός δεν περίμενε από την πλευρά του κάτι καλύτερο από το συγκεκριμένο ματς, με το ευχάριστο νέο για την ομάδα του Μάτου να έχει να κάνει με την επιστροφή του Πάσσα που θα δώσει λύσεις στην ομάδα της Αταλάντης στους υπόλοιπους αγώνες του πρωταθλήματος.

Ο Κάδμος με τον Ανδρ. Γκιζόγιαννη να πετυχαίνει 18 πόντους στην πρώτη περίοδο, ξέφυγε με 31-18 για να κλείσει το ημίχρονο στο 46-27.

Ο Λοκρός κατάφερε να μειώσει σε 56-47, αλλά η ομάδα του Αναστασίου με 3 τρίποντα στην τελευταία περίοδο πήγε και πάλι τη διαφορά κοντά στους 20 πόντους για να επικρατήσει τελικά με 76-57.

Από τους γηπεδούχους που αγωνίστηκαν χωρίς τον τραυματία Γκρινιάρη, ο Ανδρ. Γκιζόγιαννης πέτυχε 27 πόντους, ενώ από τον Λοκρό ο Αν. Μάτος σημείωσε επίσης 27 πόντους.

Διαιτητές: Γερονικολός-Χριστοδούλου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 31-18, 46-27, 57-46, 76-57.

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου-Δεφίγγος): Πανταζής 9, Σκούμας Δ. 4, Δουρούκης 12 (3), Νικολάου 3 (1), Σκούμας Λ., Κωνσταντούρας 5 (1), Παπαδάκης 6 (2), Κόλλιας 4, Αναστασόπουλος 6, Γκιζόγιαννης Ανδρ. 27 (2).

ΛΟΚΡΟΣ (Μάτος-Λάϊος): Τσαρούχας 11, Ανδρέου, Ανέστης 3 (1), Ζότο 4, Βερούσης 6, Πάσσας 3 (1), Τότσι, Μπόλματης 3 (1), Μάτος Αν. 27 (4).

Πηγή άρθρου: stereabasket.gr