Εντυπωσιακός ο Κάδμος στο φινάλε της κανονικής περιόδου, νίκησε με το ευρύ 93-56 τον δυνατό φέτος Πρωτέα Σχηματαρίου και μπαίνει με φόρα στους τελικούς, εκεί όπου θα κριθούν τα πάντα όσο αφορά την άνοδο στη Γ’ Εθνική!

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν το ματς με…τέρμα το γκάζι και πριν συμπληρωθούν 4′ αγώνα προηγήθηκαν με 17-0, βάζοντας τις βάσεις για μια εύκολη νίκη!

Η πρώτη περίοδος τελείωσε με σκορ 29-14 υπέρ της ομάδας του Αναστασίου που εξακολούθησε να ελέγχει το ρυθμό του αγώνα και στη συνέχεια, για να προηγηθεί με 46-20 και 53-29 στο ημίχρονο.

Η ομάδα της Θήβας συνέχισε στο ίδιο τέμπο, για να επικρατήσει τελικά με 93-56, με τους δύο προπονητές να μοιράζουν το χρόνο συμμετοχής των παικτών τους.

Διαιτητές: Ζαφείρη-Κοτσιμπός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 29-14, 53-29, 74-49, 93-56.

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου-Δεφίγγος): Πανταζής 9 (1), Σκούμας Δ. 10 (2), Θανάσαινας 4, Δουρούκης 17 (2), Γκρινιάρης 8 (1), Νικολάου, Σκούμας Λ. 2, Κωνσταντούρας 5, Παπαδάκης 5, Αναστασίου, Κόλλιας 10 (2), Γκιζόγιαννης 23 (2).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής): Κατσάνης 10 (1), Σεφέρης, Λειβαδίτης 6 (2), Χαντζής 21 (3), Λουλακάς 12 (2), Βλαχάκης 7 (1), Σουλινάρης 2, Χαρίσης.

Πηγή άρθρου: stereabasket.gr