Ο Κάδμος πέρασε με επιτυχία το υψηλό εμπόδιο της Καρύστου, συνεχίζοντας με μια ακόμα νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, φτάνοντας τις 4 νίκες και δείχνοντας προς πάσα κατεύθυνση πως φέτος θέλει και μπορεί να φτάσει στο στόχο της ανόδου στις Εθνικές κατηγορίες.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ σε ένα καλό παιχνίδι με θέαμα και με υψηλό σκορ, κυρίως από πλευράς φιλοξενουμένων.

Ο Κάδμος προηγήθηκε με 20-25 στο 10′ και 31-38 στο 16′ για να κάνει ένα επιμέρους 0-10 να πάει τη διαφορά στο +17 (31-48) και να κλείσει μπροστά το ημίχρονο με 34-50.

Στο β’ ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι στην εξέλιξη του αγώνα, ο Κάδμος εξακολούθησε να διατηρεί προβάδισμα ασφαλείας στο σκορ, ενώ ο τραυματισμός του Φρουσκλιά στη γ’ περίοδο με αποτέλεσμα να μεταφερθεί στο νοσοκομείο για ράμματα, ήταν το γεγονός που σημάδεψε το υπόλοιπο ενός αγώνα, που βρήκε δίκαια νικητή τον Κάδμο με τελικό σκορ 66-87.

Διαιτητές: Χαϊνά-Σπυρόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-25, 34-50, 48-66, 66-87.

Α.Ε. ΚΑΡΥΣΤΟΥ (Δημητρίου): Μεσίνι 6 (2), Καλούδης Ν., Κακαβάς, Παρασκευόπουλος 13 (1), Καλύβας Γ. 1, Κατσόγιαννης 18 (1), Ροδολάκης 2, Φρουσκλιάς 19 (2), Ντιφαντής 2, Τσιάκος 5.

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου): Πανταζής 21 (3), Σκούμας Λ., Δουρούκης 14 (1), Γκρινιάρης 14 (1), Αναστασίου 2, Σταθόπουλος 15 (1), Μπεκρής 3, Πολιτόπουλος 3, Αρβανίτης, Θεοδώρου 15 (3), Νικολάου.

H Γεωργία Δημητρίου μας παρουσιάζει το photo album της αναμέτρησης.