Ο Άρης νίκησε στο τοπικό ντέρμπι για την κατηγορία κορασίδων τον Κάδμο με 39-37, σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθηκε στο τέλος με τρίποντο της Γρεβενιώτη που διαμόρφωσε το τελικό σκορ!

Ο Κάδμος είχε προηγηθεί στο ημίχρονο με 18-22, με τον Άρη να κάνει την ανατροπή στο τέλος και να φτάνει στη νίκη με +2 πόντους.

Από τον Άρη η Κατσίνα σημείωσε 13 πόντους ενώ καθοριστική ήταν η Γρεβενιώτη που πέτυχε και τους 8 πόντους στην τελευταία περίοδο!

Από τον Κάδμο η Σκούμα που αγωνίστηκε λίγο στο β’ ημίχρονο λόγω φάουλ πέτυχε 11 πόντους και την ακολούθησε η Τσομπανοπουλου με 10 πόντους.

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Μασλατζίδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 7-8, 18-22, 27-29, 39-37.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Σαμιώτης): Πελώνη 7, Τσαρούχα 6, Γρεβενιώτη 8 (2), Λιάσκου, Παγώνη 3, Ταϊτζή 2, Κατσίνα 13, Μπάκα, Πιπεροπούλου.

ΚΑΔΜΟΣ (Παπαδάκης): Τσομπανοπούλου 10 (1), Μαργαρίτη 2, Αναστασίου, Σκούμα 11 (1), Θαλασσινού, Γεωργούση 8, Γεωργίου, Γιαννάκη 2, Φίλη 4, Θεοδοσίου, Αναγνώστου, Δαλαμάγκα.

πηγή άρθρου: stereabasket.gr