Ο Κάδμος πέρασε νικηφόρα από την Άμφισσα κερδίζοντας την τοπική ομάδα με 48-74, κατακτώντας την πρόκριση για το final-4 του κυπέλλου ΕΣΚΑΣΕ, φιλοδοξώντας φέτος να φτάσει στην κατάκτηση του τροπαίου!

Στο πρώτο 10λεπτο το ματς ήταν αμφίρροπο (20-22), με τον Κάδμο να παίζει πολύ καλή άμυνα στη συνέχεια και με 5 συνεχόμενους πόντους του Πανταζή και 4 του Θεοδώρου να κλείσει το ημίχρονο στο +13 (25-38) βάζοντας τις βάσεις για την εκτός έδρας νίκη-πρόκριση.

Στο β’ ημίχρονο η ομάδα του Αναστασίου εξακολούθησε να έχει τον έλεγχο του αγώνα φτάνοντας στη νίκη με τελικό σκορ 48-74.

Από τον ΓΑΣ Άμφισσας ο Μαμαρέλης πέτυχε 21 (3) πόντους, ενώ από τον Κάδμο ο Γκρινιάρης σημείωσε 18 (1) πόντους.

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Ζάχος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-22, 25-38, 38-61, 48-74.

ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Γίδας-Παπαθεοχάρης): Λιαράκης, Τσικνής 9 (1), Οικονόμου 2, Βούρκας 8 (2), Κοκολόγος, Φουσέκης 4, Μοσχόπουλος 4, Μαργώνης, Μαμαρέλης 21 (3), Μαγγελάκης, Κοντογεώργος.

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου-Δεφίγγος): Πανταζής 11 (1), Κουμπούρας 10 (2), Σκούμας Λ., Δουρούκης 8 (2), Γκρινιάρης 18 (1), Αναστασίου, Σταθόπουλος 7 (1), Μπεκρής 3 (1), Πολιτόπουλος 6, Λώλος 2, Θεοδώρου 9 (1), Νικολάου.

Πηγή άρθρου: stereabasket.gr