Με ένα σπουδαίο διπλό έφυγε ο Κάδμος από το Βασιλικό επικρατώντας του ΓΑΣ με 52-66 σε μια έδρα που δεν θα… περάσουν πολλές ομάδες, φτάνοντας τις 2 νίκες στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ.

Μετά από ένα προβάδισμα 5 πόντων των γηπεδούχων (14-9), οι δύο ομάδες συμβάδισαν στο σκορ σχεδόν σε όλο το πρώτο ημίχρονο, που βρήκε τον Κάδμο μπροστά με το οριακό 30-32.

Ο ΓΑΣ Βασιλικού με πολύ άσχημα ποσοστά στην επίθεση δεν κατάφερε να βρει τις λύσεις που θα ήθελε την επίθεση με αποτέλεσμα οι παίκτες του Αναστασίου να προηγηθούν με 37-43 στο 26′ και να πάρουν διψήφια διαφορά στο 30′ (39-51).

Δεν άλλαξε κάτι στην τελευταία περίοδο όπου με επιμέρους σκορ 13-15, η ομάδα της Θήβας έφτασε στην τελική επικράτηση με 52-66.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Τσάλας Γ.-Χατζής.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-13, 30-32, 39-51, 52-66.

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Γεωργίου): Ζήμπρας, Πρίφτι Αγ. 13 (3), Πρίφτι Αν. 4, Αργυρίου 15 (2), Τσίτσης, Μπέλλος, Παπανικολάου, Κατσαρός 2, Λαφτσίδης 10, Νασάκης 3, Κατσαγώνας 2, Κικίδης 3 (1).

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου-Δεφίγγος): Σκούμας, Ευαγγελίου Γ., Ευαγγελίου Γ., Μπόγρης 12 (1), Κόλλιας 6, Θεοδώρου, Παπαδάκης 9 (3), Μούντριχας 8 (1), Κωνσταντούρας 16 (1), Τούτουζας 4, Σταμέλος, Γεροντίτης 11.

Ο Άγγελος Αγαπητός μας μεταφέρει το photo album του αγώνα.