Με τον καλύτερο τρόπο μπήκε στην προκριματική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος ο Κάδμος, κερδίζοντας στην πρεμιέρα την Ερμιόνη με 62-52!

Η ομάδα της Θήβας ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή της στο β’ ημίχρονο και με μπροστάρη τον Τούτουζα πήρε διαφορά ασφαλείας στο σκορ και μαζί τη νίκη!

Στο πρώτο ημίχρονο η Ερμιόνη είχε ένα μικρό προβάδισμα στο σκορ (33-31), ενώ στο ίδιο τέμπο πήγε το ματς μέχρι το 30′ (49-48).

Στην τελευταία περίοδο ο Κάδμος έπαιξε εντυπωσιακή άμυνα και με επιμέρους σκορ 3-14 έφτασε στη νίκη με 52-62.

πρώτος σκόρερ για την ομάδα του Αναστασίου ο Λουκάς Μπόγρης με 15 πόντους, και τον ακολούθησαν οι Θανάσαινας, Ζυγομήτρος, Γιώργος Μπόγρης και Τούτουζας.

Διαιτητές: Μαρινάκης-Μακρόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-13, 33-31, 49-48, 52-62.

ΕΡΜΙΟΝΗ (Καλαϊτζάκης): Ζώτος 11 (2), Φλώρος, Κυρίτσης, Μαρογιάννης, Πουλής Αν. 10, Πουλής Ανδρ. 11, Ηλιάδης 12 (2), Λαλούσης 8 (2), Σκούρτης, Καλογιάννης.

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου-Τσάλεζας): Θανάσαινας 13 (1), Φίλης, Μπόγρης Γ. 10 (2), Ευαγγελίου, Σκούμας 2, Αναστασίου Δ.Μ., Ζυγομήτρος 12, Τούτουζας 10 (1), Μπόγρης Λ. 15, Μπότσης, Ευαγγελίου Γιουρκ.