Ο Κάδμος νίκησε με 73-65 την ομάδα των Μπούκαλη, ισοφάρισε τη σειρά σε 1-1 και όλα θα κριθούν πλέον σε τρίτο αγώνα που θα διεξαχθεί την επόμενη εβδομάδα στο κλειστό της Λαμίας.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 16-23 στο 10′, με τον Κάδμο με πρωταγωνιστή στην επίθεση τον Αναστασίου να ισοφαρίζει στο ημίχρονο σε 39-39.

Στο β’ ημίχρονο ο Κάδμος με δύο τρίποντα των Αναστασίου και Αρβανίτη πήρε το προβάδισμα για να φτάσει τελικά στη νίκη με 73-65.

Διαιτητές: Ντάνος-Καπάνταης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-23, 39-39, 58-54, 73-65.

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου): Γιαννακός 5 (1), Κόλλιας 2, Αναστασίου 38 (2), Τούντας 7 (1), Αξιώτης 3 (1), Καρανάσιος 5 (1), Παπαδάκης, Λώλος 8, Μπότσης, Αρβανίτης 5 (1).

ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Πιτσιλιώνης): Αντωνόπουλος 11, Μαφούνης, Αναγνωστόπουλος 8, Γεωργαλής 14 (1), Παπαγεωργίου 13, Σακκάς, Καμπάς Β. 19 (1), Καμπάς Π.

Πηγή άρθρου: stereabasket.gr