Μεγάλο ντέρμπι για το πρωτάθλημα κορασίδων στην Άμφισσα, με τον Κάδμο να επικρατεί με 52-53 μετά από παράταση και με τη Σκούμα να πετυχαίνει με τρίποντο το σουτ της νίκης για τις φιλοξενούμενες!

Ο ΓΑΣ Άμφισσας είχε ξεφύγει στο 30′ με 43-38, με τον Κάδμο να μπαίνει εκ νέου στη διεκδίκηση της νίκης και τη Γεωργούση με 1/2 βολές να ισοφαρίζει σε 47-47 οδηγώντας τον αγώνα στην παράταση καθώς ην τελευταία επίθεση οι γηπεδούχες αστόχησαν.

Στην παράταση ο ΓΑΣ Άμφισσας προηγήθηκε με 52-48 με τη Φίλη να μειώνει σε 52-50, τον ΓΑΣ Άμφισσας να χάνει την επίθεση και τη Σκούμα στα 17” για τη λήξη να ευστοχεί σε τρίποντο κάνοντας το 52-53 που ήταν και το τελικό σκορ καθώς στην τελευταία του επίθεση ο ΓΑΣ Άμφισσας δεν βρήκε το δρόμο για το αντίπαλο καλάθι.

Διαιτητές: Πατάγιας-Πανουργιά.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-10, 24-27, 43-38, 47-47 (καν. διάρκεια), 52-53 (παράταση-τελ. αποτέλεσμα).

ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Φαρόπουλος): Τσαφόγιαννου Ε. 2, Τσαφόγιαννου Κ. 19 (1), Τσικνή 16, Αναγνωστοπούλου 4, Κατινιώτη 4, Κοκολόγου, Βασιλοπούλου, Τσαρούχα 7.

ΚΑΔΜΟΣ (Παπαδάκης): Μαργαρίτη 2, Αναστασίου, Σκούμα 32 (2), Θαλασσινού, Γεωργούση 3, Σκούρα, Γιαννάκη 4, Φίλη 8, Θεοδοσίου, Αναγνώστου, Δαλαμάγκα 4.

πηγή: stereabasket.gr