Ο Κάδμος πήρε τη νίκη με 67-56 απέναντι στον ΓΑΣ Βασιλικού, με την ομάδα του Αναστασίου που έχει…ξεχάσει από πότε έχει να χάσει στο φετινό πρωτάθλημα, να φτάνει στην 9η συνεχόμενη νίκη που τη φέρνει ακόμα πιο κοντά το στόχο της εισόδου στην πρώτη τετράδα του πρωταθλήματος!

Ο Κάδμος προηγήθηκε με 18-10 στο 10′ αλλά οι φιλοξενούμενοι με ένα πολύ καλό 5λεπτο μείωσαν το σκορ σε 18-17 τρέχοντας ένα επιμέρους σκορ 0-7.

Οι γηπεδούχοι ανέκτησαν όμως και πάλι τη διαφορά στο σκορ για να ξεφύγουν με 27-19 και 33-23 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Το β’ ημίχρονο δεν είχε ουσιαστική αλλαγή στο ρυθμό του ματς, με τον Κάδμο να διατηρεί τη διαφορά κοντά στους 10 πόντους, φτάνοντας τελικά στη νίκη με 67-56.

Σε ένα αγώνα που και οι δύο ομάδες χρόνο και ρόλο στους μικρούς αθλητές τους, ο Κάδμος είχε για πρώτους σκόρερς τους Κόλλια και Μπόγρη, ενώ ο ΓΑΣ Βασιλικού τους Νασάκη και Πρίφτι Αγ.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Ντάνος-Καλαπόδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-10, 33-23, 50-41, 67-56.

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου-Δεφίγγος): Σκούμας 2, Ευαγγελίου Γ. Θεοδώρου, Μπόγρης 18 (2), Κόλλιας 25 (2), Φλώτσιος, Παπαδάκης 5 (1), Τούτουζας, Κωνσταντούρας 10 (1), Μπότσης 3, Σταμέλος, Γεροντίτης 4.

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Αναστασίου Δημ.-Λέφας): Κουσερής 3 (1), Ζήμπρας, Πρίφτι Αγ. 14 (3), Πρίφτι Αν., Αργυρίου 7 (1), Λιαλιάρης, Μπέλλος 4, Μέγγουλας 2, Κατσαρός 3, Νασάκης 16 (2), Κατσαγώνας 2, Κικίδης 5 (1).

Πηγή άρθρου: stereabasket.gr