Το 1-0 στη σειρά έκανε η ομάδα των Μπούκαλη κερδίζοντας τον Κάδμο με 85-75 στο ”Χαλκιοπούλειο” το μεσημέρι της Κυριακής, για τη β’ φάση των εφήβων.

Στο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 39-35 με τον αγώνα να κρίνεται ουσιαστικά στη γ’ περίοδο όταν με 11 πόντους του Παπαγεωργίου και 9 του Γεωργαλή η Μπούκαλη ξέφυγε με 69-50 για να φτάσει τελικά στη νίκη με 85-75.

Ο Παπαγεωργίου με 25 πόντους και ο Αναστασίου με 39, ήταν οι πρώτοι σκόρερς των δύο ομάδων.

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Ζάχος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-10, 39-35, 69-50, 85-75.

ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Πιτσιλιώνης): Αντωνόπουλος 7, Μαφούνης 5 (1), Αναγνωστόπουλος 11 (2), Γεωργαλής 17, Παπαγεωργίου 25 (1), Σακκάς 12 (1), Πασπάλης, Καμπάς Β. 6, Καμπάς Π. 2.

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου): Γιαννακός, Κόλλιας, Αναστασίου 39 (5), Μαντής, Τσάλεζας 2, Αξιώτης, Καρανάσιος 7 (1), Τούντας 7 (1), Λώλος 12, Αρβανίτης 8 (2), Μπότσης.

Πηγή άρθρου: stereabasket.gr