Ο Κάδμος νίκησε στο τοπικό ντέρμπι της Θήβας τον Άρη με 30-46 για το πρωτάθλημα κορασίδων και ο αγώνας της επόμενη εβδομάδας με την ΑΕΕΠ Χαλκίδας στο κλειστό της Θήβας θα έχει χαρακτήρα τελικού, καθώς η νικήτρια ομάδα θα κατακτήσει το φετινό πρωτάθλημα της κατηγορίας κορασίδων!

Στο ημίχρονο ο Κάδμος προηγήθηκε με 14-27 και έχοντας σταθερό προβάδισμα στο σκορ σε όλο το β’ ημίχρονο έφτασε στη νίκη με τελικό σκορ 30-46.

Διαιτητές: Χαϊνά-Σπυρόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 7-16, 14-27, 24-36, 30-46.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Σαμιώτης-Μπούτσικου): Γεωργίου 4, Τσαρούχα, Πιπεροπούλου, Μαλέση Π., Μπάκα, Παγώνη 7, Γρεβενιώτη 5 (1), Μαλέση Ζ. 2, Ταϊτζή 2, Λάμπρου, Πελώνη, Κατσίνα 10.

ΚΑΔΜΟΣ (Παπαδάκης): Ζάντζα, Τσομπανοπούλου 19 (1), Μαργαρίτη 4, Αναστασίου, Σκούμα 9, Θαλασσινού, Σκούρα, Γιαννάκη 2, Φίλη 12 (2), Αναγνώστου, Δαλαμάγκα, Γερογιάννη.

Πηγή άρθρου: stereabasket.gr