Ο Απόλλων Λιβαδειάς νίκησε στο δεύτερο ημιτελικό τον Κάδμο με 50-46 και με συνολικό σκορ 2-0 (είχε κερδίσει και μέσα στη Θήβα με 46-52) πέρασε στον τελικό της διοργάνωσης όπου θα βρεθεί αντιμέτωπος με τον Απόλλωνα Χαλκίδας!

Ντέρμπι το σημερινό ματς, με πολλές εναλλαγές στην πρωτοπορία του σκορ με τον αγώνα να κρίνεται στις λεπτομέρειες.

Στο ημίχρονο ο Κάδμος πλησίασε στο να καλύψει το -6 του πρώτου αγώνα καθώς προηγήθηκε με 19-24, αλλά στη συνέχεια ο Απόλλων με πρωταγωνίστριες κυρίως τις Κοϊτσάνου και Ματθαίου κάλυψε τη διαφορά και τελικά πήρε την πρόκριση με νίκη (50-46).

Οι Κοϊτσάνου και Ματθαίου πέτυχαν 19 και 15 πόντους αντίστοιχα για τις νικήτριες, ενώ από τον Κάδμο η Σκούμα σημείωσε 21 πόντους.

Διαιτητές: Ντάνος-Χριστοδούλου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-8, 19-24, 32-32, 50-46.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Τριπηλόπουλος): Τσικνή Δ., Τάσιου 2, Τσικνή Π. 12, Δελή, Κοϊτσάνου 19 (1), Κυπραίου, Μέρμηγκα 2, Δήμου, Ματθαίου 15.

ΚΑΔΜΟΣ (Παπαδάκης): Ζαντζά, Τσομπανοπούλου 9, Μαργαρίτη, Γερογιάννη, Σκούμα 21 (1), Θαλασσινού, Γεωργούση 3, Μπόβαλη 2, Δαλαμάγκα, Γιαννάκη 7, Φίλη 2, Οικονόμου 2.